DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 2152375-0,20%
İstanbul
16°

HAFİF YAĞMUR

20:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İsmail Saymaz: Suriyeli cinci can çıkardı

İsmail Saymaz: Suriyeli cinci can çıkardı

ABONE OL
Mayıs 31, 2023 23:43
İsmail Saymaz: Suriyeli cinci can çıkardı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sözcü muharriri İsmail Saymaz, 39 yaşındaki Hasen Alluş’un Konya’da yaşayan İbrahim El Hac Ali isimli Suriyeli “hoca” tarafından “cin çıkarmak” gerekçesiyle aldığı darbelerle ve en son nefessiz bırakılarak nasıl öldürüldüğünü yazdı.

Saymaz bugünkü yazısında yaşananları şöyle anlattı:

“39 yaşındaki Hasen Alluş, dokuz yıl evvel ailesini yanına alarak Türkiye’ye kaçtı ve Konya’nın Ereğli ilçesine yerleşti. Alluş’un ruhsal problemleri vardı. Eşi Hasne Akko, kocasını tekraren hastaneye götürdüyse de sonuç alamadı. İlaçlar tesir etmiyordu. Akko, Konya’da yaşayan İbrahim El Hac Ali isimli Suriyeli bir hocanın varlığını öğrendi. Kocasını Konya’ya götürerek, cinci Ali’ye gösterdi. Cinci Ali, iki üç haftada bir eşini yanına alıp ‘cin tedavisi’ için Alluş’un meskeninde kalıyordu. Odaya kapanıp kelamda tedavi ediyordu. Mesela… Kuran okuyordu. Bir kulaklıkla Alluş’a yüksek sesle Kuran dinletip bedeninde bir yeri kıpırdadığında eliyle vuruyordu. Alluş’tan tak tuk sesleri geliyordu. Yarım saatte bir “Burada kalamazsın, iblis!” diye bağırıyor, adamın göğsüne ve karnına yumruklar indiriyordu. Hatta bir kere… Diziyle Alluş’un karnına baskı yaparak “Haydi çık, bismillah” dedi. Adamı leğene kusturdu. Cinin korkup kaçması için üzerine balta koydu. Cinci Ali, bu ‘hizmetleri’ karşılığında 2 bin TL para aldı.

Son seans, geçen yıl 16 Kasım’daydı. O gün konutta cinci Ali’nin yanı sıra Alluş’un oğlu H., bacanağı İbrahim El Hatip ve eşi Yüsra vardı. Alluş, yer yatağındaydı. Altını pisletmişti. Ali, cep telefonunu ses sistemine bağlayıp Alluş’a Kuran dinletti.

Alluş’un oğlu H. anlatıyor: ‘Hoca daima ‘Allah-u Ekber’ diyerek, babamın göğüs kafesine bir avuç içi, bir yumruk biçiminde sert bir biçimde vurdu. Vururken, ‘Çık lan iblis’ dedi. Babam anlamsız sözler söyledi. Hoca babamın üzerine oturdu. ‘Çıkacaksın buradan’ dedi. Hoca babamın üzerinden inip yanına oturdu.’

Bu andan itibaren, güya kaygı sinemasından bir sahne anlatılıyor.

H.A: ‘Tekrar babamın üzerine çıktı. Ve iki eliyle babamın boğazını sıkmaya başladı. ‘Çık lan iblis’ diye bağırdı. Babam tekrar anlamsız sözler kullandı. Bunun üzerine dizini babamın göğsüne koyarak batırdı. Elleri babamın omzundaydı. Babamın yüzü morardı. Hoca babamın üzerinden inip sigara yaktı. Babamın gözlerinin kapandığını fark ettim. Hocanın işi bildiğini düşündüğümden müdahale etmedim. Babamın nabzını denetim ettim, nabız alamadım.’

Alluş, can çekişiyordu. Kurtarılabilirdi. Cinci Ali, yaptığı müdahaleyle vefatı hızlandırdı.

H.A: ‘Hoca babamın ardına geçti, kollarının altından tutup yerden 20-25 santimetre kaldırıp salladı. Dizini babamın sırtına dayadı. Babamdan değişik sesler geldi. ‘Ambulansı arıyorum’ dedim. ‘Ne diyeceksin’ dedi. ‘Babam ölüyor’ dedim.’

Alluş, o gün öldü. Daha doğrusu, boğularak öldürüldü. ‘Ağız kapama, elle boğma ve göğüs basısına dayalı travmatik ve mekanik asfiksi sonucu öldüğü’ belirlendi. Ayrıyeten bedeninde çok sayıda kızarıklık ve sıyrık vardı.”

Saymaz, “Bu dava ilerleyen günlerde Ereğli Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Memleketimizdeki ‘Şeyhler, dervişler, müritler ve mensuplar’ bize yetmiyormuş üzere bir de Suriyelilerin ülkelerinden kaçarken, beraberlerinde getirdikleri üfürükçülerle boğuşuyoruz. Ve milyonlarca el, boğazımıza yapışmış, nefes alamıyoruz” diyerek sitem etti.

Yazının tamamını okumak için .

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r